Узбережжям Егейського моря

30 квітня - 9 травня 2022 року

 

Маршрут по півострову Датча - це найбільш відпочинковий, і найбільш морський з усіх наших походів. Кожного дня на ночівлю ми зупиняємось на березі моря, на диких пляжах та в кемпнгах. Щоденні переходи скорочено до 8-12 кілометрів.
Трекінговий маршрут по півострову Датча є однією з секцій величезної Карійської стежки, протяжність якої понад 830 км. А відрізок який ми плануємо пройти є самим морським на всій Карійській стежці, оскільки тут на всі ночівлі можна зупинитись на морському узбережжі. А саме це ми і плануємо робити!
Курортної інфраструктури на півострові майже немає, нас чекають десятки кілометрів берегової лінії з постійним чергуванням морських скель і диких пляжів. Сам ландшафт спонукає до походу у лайт-форматі, адже півострів Датча - це неймовірна кількість схованих між скелями невеликих бухт і пляжів.
В кінці верерсня в регіоні ще дуже спекотно, і саме тому маршрут сплановано зі скороченими переходами, ранніми підйомами, та пляжними днями. Отже, весь похід - це щоденне поєднання гір і моря.
Одна з родзинок походу - руїни античного міста Кнідос. І це не просто окрема споруда, чи храм, а ціле місто, з великою кількість залишків споруд, амфітеатру, міських стін.

Що треба знати про цей похід?
1. На маршруті не буде високогірних ділянок. Максимальна висота не перевищує 500м. над рівнем моря. Але це не означає що похід буде прогулянкою. На маршруті буде кілька важчих відрізків, хоч і з невеликими підйомами, але з великою кількістю каміння.
2. Всі ночівлі, крім першої, плануються на морському узбережжі.
3. Заплановано кілька пляжних днів, під час яких ми не робимо жодних переходів, а тільки відпочиваємо. Тому варто взяти з собою маску для пірнання, бо в теплому Егейському морі є що подитись, і часу на купання буде дуже багато.
4. В ходові дні ми будемо вставати дуже рано, орієнтовно о 5-6 ранку, щоб здійснювати переходи до денної спеки. Після довгих ходових днів плануються пляжні дні, що дасть моживість відіспатись і відпочити. Крім цього, на морі буде багато часу в короткі ходові дні.
5. Більшу частину їжі ми будемо докуповувати на місці, що дасть можливість суттєво полегшити вагу рюкзаків. З України привеземо тільки сушене м'ясо, гриби, та овочі, які дають мінімальну вагу. А крупи, сири, свіжі овочі, солодощі, і т.д. будемо докуповувати на місці в кілька етапів, безпосередньо перед вживанням, щоб не носити зайвої ваги.

Хочете більше дізнатись чого чекати від маршруту, дивіться фоторозповіді про наш похід на весні 2018 року, та про Осінній похід Карійською Стежкою.

 

Програма походу:

 

День 1 (субота, 30 квітня 2022р.):
Збір в аеропорту м. Бодрум, переїзд  в містечко Стара Датча. На перший день планується один короткий перехід (бл. 8 км. без наборів висоти), після чого ставимо табір, і відпочиваємо після перельоту і переїздів.
День 2:
Перехід  до моря займе половинуу дня, але вже по обіді ми поставимо табір на пляжі. Починаючи з цього дня наш маршрут пролягатиме вздовж берегової лінії.
День 3:
Пляжний день. Сьогодні весь день відпочиваємо на пляжі, без переходів, і набираємось сил для переходу наступного дня.
День 4:
Перехід до пляжу Месуїде. Перехід займе більшу частину дня, а під вечір ми поставимо табір на пляжі поблизу села.
День 5:
Перехід до пляжу поблизу села Паламутбюку. Перехід короткий, і в другій половині дня будемо мати вдосталь часу для відпочинку і купання  в морі.
День 6:
Пляжний день. Сьогодні весь день відпочиваємо на пляжі, без переходів, і набираємось сил для переходу наступного дня. В цей день буде нагода скуштувати страв місцевої кухні в одному з сільських ресторанчиків.
День 7:
Нетуристична Туреччина: робимо перехід через село Белен, яке розташоване осторонь від туристичного маршруту. Перехід через Белен дасть можливість побачити справжній сільський колорит, і познайомитись з людьми яких дивують туристи з рюкзаками. Для ночівлі виходимо до морського узбережжя.
День 8:
Перехід до руїн античного міста Кнідос. Приблизно 1-2 години займе прогулянка по музейному комплексу, після чого перетинаємо півострів, і виходимо до північного узбережжя півострова. Табір ставимо на одному із диких пляжів.
День 9:
Пляжний день. Відпочиваємо після довгого переходу попереднього дня, і наостанок насолоджуємось теплим морем.
День 10 (понеділок, 9 травня 2022р.):
Вранці влаштовуємо останнє купання в морі, після чого робимо останній в цьому поході піший перехід до села, з якого їдемо в Бодрум. Гуляємо містом, купуємо солодощі та сувеніри, і їдемо в аеропорт.


Платіж учасника становить 270 USD. З цієї суми оплачується:
- оплата 5-ти ночівель в платних кемпінгах. Решта ночей в безкоштовних місцях;
- витрати на харчування протягом походу;
- оплата входу в музейний комплекс "Кнідос";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах та Covid19;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намету, трекінгових палиць);
- Проїзд від аеропорту "Мілас"до міста Бодрум;
- квитки на паром/автобус до півосторова Датча і назад;
- газові балони;
- групова аптечка;
- робота організаторів/провідників;
- допомога в купівлі авіаквитків;


Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї поза основною програмою, і т.д.);

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

 

 

1. В мережі магазинів Gorgany для наших туристів діє знижка 10% на всі товари, по промокоду gyliagusy

Ви можете звернутись до нашого консультанта в магазині Gorgany, він допоможе з вибором спорядження в цей похід.

У Києві консультація за номером телефону  0683934373, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

У Львові консультація за номером телефону 0981741579, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

Магазини є і в інших містах, знижка по промокоду діє в усій мережі. Запитуйте, замовляйте, отримайте знижку!


2. В магазині Альпспорт діє знижка 10% на всі товари. Щоб отримати знижку, потрібно сказати, що Ви з турклубу “Гиля Гуси”.

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Для в'їзду в Туреччину громаданам України не потрібна віза, і не потрібен біометричний паспорт, вистачить закордонного паспорту старого зразка.

На період карантину для в'їзду в Туреччину крім поспорта потрібен один з документів:

1) тест на COVID, зданий не давніше ніж за 72 годни до в'їзду до країни;

2) сертифікат про опвну вакцинацію;

Також, потрібна анкета, заповнена на сайті міністерства охорони здоров'я Туреччини. Анкета коротка і досить проста, але при потребіми допоможемо з її заповненням;

 

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн. Окрім того, якщо купувати вчасно, то вся група може взяти на один рейс.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу проявляють десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 80$ Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Бронювати місце можна в той момент, як прийнято рішення взяти участь в поході;

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в Євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли часткові витрати конкретно на цей похід, з врахуванням твоєї участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли тебе є ким замінити. Якщо запропонуєш когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли тебе є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауваж: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після тебе, буде відмовлено в участі. Якщо ти відмовляєшся вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити тебе не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо ти реєструєшся на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не робиш передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Платіж учасника становить 270 USD. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- оплату входу в заповідник, через який проходить маршрут;
- оплата входу в музейний комплекс "Кнідос";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета);
- Проїзд від аеропорту "Бодрум"до півострова Датча і назад (автобус + паром);
- робота організаторів/провідника;
- допомога в купівлі авіаквитків;

Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї поза основною програмою, і т.д.); особисті витрати в Туреччині: кафе, ресторани, музеї, і т.д. Особисті витрати залежать тілки від Ваших особистих апетитів і побажань. Щоб зорєнтуватись в можливій сумі витрат, орієнтуйтесь на на те, що попередніх походах в Туреччині наші туристи витрачали від кількох десятків доларів, до кількох сотень. Сюди можуть ввійти кілька перекусів в аеропортах та сувеніри. Але витрати, яких точно не уникнути - це перекуси в селах та на морі, адже Вам обов'язково захочеться спробувати місцеву кухню. Така нагода буде кілька разів в горах, коли ми будемо проходити через села, і в останні дні походу, коли ми будемо стояти на морі. Але, не залежно від запланованих витрат, їдучи за кордон дуже рекомендується мати трохи коштів, щоб спокійніше там почуватись. Тому беріть з собою хоча б 200 долл., або кладіть кошти на картку. В Туреччині немає проблем з безготівковим розрахунком, і зняти гроші можна буде перед виходом на маршрут, та в останні дні, під час відпочинку на морі, оскільки ми будемо стояти табором неподалік від туристичного містечка.

День 1:

Орієнтовно після обіду ми поселяємось в будинок, готуємо обід. Після обіду прогулянка до водоспаду Гук,  після чого вільна програма, можливий похід в сауну.

День 2 і день 3:

06:00 підйом, сніданок, збори

08:00 вихід

12:30 обідній перекус

17:30 повернення на базу, приготування вечері, вечірні посиденьки, походи в сауну, і т.д.

Привали для відпочинку під часу виходів – за потребою.

Розпорядок дня може мінятись в залежності від погодних умов, темпу руху групи, непередбачуваних ситуацій і зупинок на маршруті, і т.д., тому будьте готові при потребі вставати раніше, йти довше, і т.д.

День 4:

07:00 підйом, сніданок

10:00 виселення

13:00 приходимо до села, від'їжджаємо у Франківськ

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Тобто, основну їжу брати не потрібно. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     1.Одяг і взуття:  
-       сорочка з довгий рукавом, від сонця;
-    футболка;
-       Флісова кофта. Оскільки ми йдемо в теплу пору року, достатньо однієї фліски.  Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти;
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       Легкі штани. Йти по маршруту рекоммендується саме в штанах, а не в шортах, оскільки на Датчі дуже багато колючих рослин. Шорти можна взяти тільки для моря.;
-       легке трекінгове взуття  і легкі запасні кросівки. Брати сандалі в якості основного ходового взуття дуже не рекомендується, оскільки на маршруті багато каміння і колючих рослин;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід; 
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі і на морі);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       Маска для пірнання (за бажанням);
-       Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок для весняних температур;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для засмаги, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та інші засоби особистої гігієни. Беріть все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку тільки на похід;

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

 

 

фото з маршруту: