Кавказ - гори і море

20-30 серпня 2022 року

 

Влітку 2017 року ми здійснили перший похід на Кавказ, в край тисячі веж - Гірську Сванетію. Відтоді щороку ми їздимо в Грузію, і на серпень 2022 року вже заплановано черговий похід.

В Сванетії збереглась самобутня грузинська культура у чистому вигляді. Воно і не дивно, адже природа спорудила довкола цього краю нездоланні “оборонні мури” — Сванський хребет з півдня і Головний Кавказький хребет з півночі, які надійно захищали Сванетію від ворогів і негативних природніх впливів. Сьогодні такий неповторний ландшафт манить дедалі більше туристів. Глибокі ущелини, мальовничі долини, засніжені піки п’ятитисячників вражають і надовго закарбовуються в пам’яті!
Тож кому не байдужі пригоди, хто давно марить великими горами, гайда з нами! Грузія кличе!

Щоб краще зрозуміти що являє собою цей маршрут - дивіться фотозвіт з літнього походу 2017 року! Наш новий похід буде суттєво відрізнятись від програми 2017 року - буде знанчо краще місце на морі, продуманіший трек, бльше цікавих локацій. Але загальне розуміння, що таке Сванетія, з Фотозвіту Ви отримаєте.

 

План подорожі:

 

День 1 (субота, 20 серпня):
Приліт в Батумі, поселення в кемінг, або за бажанням в готель, відпочинок.
День 2:
З самого ранку їдемо в Сванетію. Трансфер займе майже весь день. Ввечері ставимо табір за селом Ушгулі.
День 3:
Радіальна прогулянка до підніжжя гори Шхара, з одноіменним льодовиком.
День 4:
Самий важкий день - перехід через найвищий на маршруті хребет.
День 5:
Перехід через хребет до річки Адішала
День 6:
Перехід через річку та денна стоянка на березі річки Адішала. Радіальна прогулянка до льодовика Адіші, одного з найбільших в Грузії.
День 7:
Перехід до села Адіші
День 8:
Виходимо в Село Жабеші. Тут фінішуємо, та їдемо назад в Батумі. Там поселяємось в кемпінг, на самісінькому березі моря. Тепер тільки відпочиваємо!
Дні 9-10:
Пляжні дні, з вільною програмою. Можна нічого не робити, а тільки засмагати і купатись в морі. Оскільки ми близько від Батумі - матимемо час погуляти містом, відвідати ресторанчики, рибний ринок, та покататись на канатній дорозі над містом.
День 11 ( вівторок, 30 серпня):
Можемо відлітати додому

 


  Платіж учасника становить 270 USD. З цієї суми оплачується:
- харчування протягом походу. (повне харчування на треку, та в кемпінгу, крім перекусів в кафешках під час переїздів);
- проживання в кемпінгу (1 день перед походом + 3 дні під час відпочинку на морі)
- страховка, що включає трекінг в горах;
- газові балони;
- групова аптечка;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження - спального мішка, каремата, намета, трек.палиць);
- оренда мікроавтобусу для двох довгих трансферів на маршруті (кемпінг-гори, гори-кемпінг);
- груповий трансфер з аеропорту в кемпінг, на початку мандрівки та трансфер з кемпінгу в аеропорт (якщо Ви прилетите разом з основною групою). Хто прилетить окремо - зможе легко дістатись кемпінгу громадським транспортом;
- робота організаторів/гідів;
- допомога в купівлі авіаквитків;
 

Окремі витрати:
- авіаквитки (орієнтовно від 4000 до 7000 грн. в дві сторони);
- особисті витрати в Грузії (будуть передусім в Батумі, перед і після походу: кафе, ресторани, музеї, і т.д., . Орієнтовно особисті витрати залежать від того, як сильно Ви розженетесь під час відпочинку. Загалом ціни в Грузі +- як в Україні. Під час походу горами особистих витрат не буде);
- переїзди, в тому разі якщо Ви добиратиметесь самостійно, з інших міст, і т.д.;
- здача тесту на Covid, якщо в цьому ще буде потреба;

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

 

 

1. В мережі магазинів Gorgany для наших туристів діє знижка 10% на всі товари, по промокоду gyliagusy

Ви можете звернутись до нашого консультанта в магазині Gorgany, він допоможе з вибором спорядження в цей похід.

У Києві консультація за номером телефону  0683934373, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

У Львові консультація за номером телефону 0981741579, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

Магазини є і в інших містах, знижка по промокоду діє в усій мережі. Запитуйте, замовляйте, отримайте знижку!


2. В магазині Альпспорт діє знижка 10% на всі товари. Щоб отримати знижку, потрібно сказати, що Ви з турклубу “Гиля Гуси”.

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Для в'їзду в Грузію громаданам України не потрібна віза, і не потрібен біометричний паспорт, вистачить закордонного паспорту старого зразка.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками,: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%

нас однаковий порядок оплати за всі походи, відрізніються тільки суми:

Для бронювання місця робиться передплата в сумі  70$. Реквізити ми надішлемо. Бронювати місце можна в той момент, як Ви точно вирішили взяти участь в поході.

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце.

При відмові від участі за 14 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 7 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли витрати конкретно на цей похід, з врахуванням Вашої участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли Вас є ким замінити. Якщо Ви пропонуєте когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито, передплата не повертається, крім випадків, коли Вас є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауважте: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після Вас, буде відмовлено в участі. Якщо Ви відмовляєтесь вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити Вас не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо Ви зареєструвались на сайті завчасно, але не зробили передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

День 1:

Орієнтовно після обіду ми поселяємось в будинок, готуємо обід. Після обіду прогулянка до водоспаду Гук,  після чого вільна програма, можливий похід в сауну.

День 2 і день 3:

06:00 підйом, сніданок, збори

08:00 вихід

12:30 обідній перекус

17:30 повернення на базу, приготування вечері, вечірні посиденьки, походи в сауну, і т.д.

Привали для відпочинку під часу виходів – за потребою.

Розпорядок дня може мінятись в залежності від погодних умов, темпу руху групи, непередбачуваних ситуацій і зупинок на маршруті, і т.д., тому будьте готові при потребі вставати раніше, йти довше, і т.д.

День 4:

07:00 підйом, сніданок

10:00 виселення

13:00 приходимо до села, від'їжджаємо у Франківськ

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері на базі, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі. Тепла термобілизна не завадить під час ночівлі на високогір'ї.

-      
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. при цьому максимально тепла фліска є обов'язковою. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти; Якщо маєте ультралегкий пуховик, обов'язково візьміть.
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       легкі штани + штормові штани. Або ж просто дві пари трекінгових штанів, на випадок якщо перші намокнуть;
-       Трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Легка Шапка (за бажанням, може знадобитись вечорами, та на високогір'ї);
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі і під час стоянки на озері);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       маска для пірнання (за бажанням);
-       окуляри від сонця (за юажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Спальний мішок для весняних температур;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти.

Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт. Деякі ділянки маршруту будуть досить складними, але весь маршрут трекінговий, тобто, проходиться без використання альпіністського спорядження.

 

 

 

фото з маршруту:

 

 

За хмарами схована найвища вершина Грузії - Шхара. Фото з нашого походу в серпні 2017 року:

 

Велика Безенгійська стіна. Паралельно цьому величному хребту буде йти наш маршрут:

 

Наш табір:

 

Виз з перевалу, висота понад три тисячі метрів:

 

Ще один перевал. Спільно з нашими давніми друзями - турклубом "Росомаха":

 

На фоні льодовика Адішала і гострих 5-тисячників:

 

Ще один перевал:

 

Видніється легендарна гора Ушба:

 

Колоритне гірське село, на залишках фортифікаційних споруд Х ст.: