Карійська стежка узбережжям Егейського моря

 

Маршрут по півострову Датча - це найбільш відпочинковий, і найбільш морський з усіх наших походів 2018 року! Цього разу маршрут сплановано так, щоб кожного дня на ночівлю зупинятись на березі моря, на диких пляжах. А щоденні переходи скорочено до 7-12 кілометрів. Загальна протяжність нашого маршруту 69-75 км.
Трекінговий маршрут по півострову Датча є однією з секцій величезної Карійської стежки, протяжність якої понад 800 км. А відрізок який ми плануємо пройти є самим морським на всій Карійській стежці, оскільки тут на всі ночівлі можна зупинитись на морському узбережжі. А саме це ми і плануємо робити!
Оскільки курортної інфраструктури на півострові немає, нас чекають десятки кілометрів берегової лінії з постійним чергуванням морських скель і диких пляжів. Сам ландшафт спонукає до походу у лайт-форматі, адже півострів Датча - це неймовірна кількість схованих між скелями невеликих бухт з і пляжів.
На початку травня вдень може бути по літньому спекотно, і саме тому маршрут сплановано зі скороченими переходами, що дозволить в другій половині дня валятись на пляжах. Отже, весь похід планується у форматі щоденного поєднання гір і моря.
Одна з родзинок походу - руїни античного міста Кнідос. І це не просто окрема споруда, чи храм, а ціле місто, з великою кількість залишків споруд, амфітеатру, міських стін.
Перепади висот на нашому маршруті не великі, і ми лиш кілька разів підніматимемось на кілька сотень метрів над рівнем моря. Однак, це не означає що Карійська стежка не змусить туристів попітніти: на маршруті постійно чергуються невеликі підйоми і спуски, часом досить круті, що додає маршруту спортивної складової. Окрім того, це розвідувальний похід, а це означає що крім гір, моря, античних руїн, та великої кількості свіжих фруктів нас чекають ще й пригоди!

 

 

програма походу:

 

День 1 (п'ятниця, 27.04):
Вранці збір в аеропоту міста Бодрум. Звідти вся група переїжджає в місто Мармаріс, і далі до маленького містечка Датча, на березі моря. В перший день не робимо жодних переходів: після перельоту з пересадкою і двох переїздів у нас буде тільки бажання відпочити.
День 2 - день 8:
Похід по маршруту Датча - Белен - Кнідос - Мудала.
День 9 (неділя, 06.05):
Переїзд до м. Бодрум, відліт.

 

Платіж учасника становить 190 USD. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- оплату входу в заповідник, через який проходить маршрут;
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета);
- оренда мікроавтобусу для трансферів на маршруті (Бодрум - Датча, Датча - Бодрум);
- робота організаторів/провідника;
- допомога в купівлі авіаквитків;

Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї, і т.д.);

 

з приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
щоб бути в курсі всіх організаційних новин, додавайтесь учасників походу у Facebook

БРОНЮВАННЯ місця в групі

 

Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт.

Даний маршрут загалом не складний, перепади висот рідко сягяюють кількох сотень метрів. А денні переходи скорочено до 7-12 км., щоб встигати все проходити в першій половині дня.

Зверніть увагу що даний похід розвідувальний, а це означає що всім треба бути готовими до пригод!

     1.Одяг і взуття:  
-       сорочка з довгий рукавом, від сонця;
-    футболка;
-       Флісова кофта. Оскільки ми йдемо в теплу пору року, достатньо однієї фліски.  Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти;
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       Легкі штани. Йти по маршруту рекоммендується саме в штанах, а не в шортах, оскільки на Датчі дуже багато колючих рослин. Шорти можна взяти тільки для моря.;
-       легке трекінгове взуття  і легкі запасні кросівки. Брати сандалі в якості основного ходового взуття дуже не рекомендується, оскільки на маршруті багато каміння і колючих рослин;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід; 
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі і на морі);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       Маска для пірнання (за бажанням);
-       Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок для весняних температур;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для засмаги, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та інші засоби особистої гігієни. Беріть все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку тільки на похід;

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

Платіж учасника становить 190 USD. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- оплату входу в два заповідники, через які проходить маршрут;
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета);
- оренда мікроавтобусу для трансферів з аеропорту, і назад до аеропорту по завершенні походу;
- робота організаторів/провідника;
- допомога в купівлі авіаквитків;

Окремі витрати:
-  авіаквитки (від 5000 до 8000 грн.  в дві сторони);
- особисті витрати в Туреччині: кафе, ресторани, музеї, і т.д. Особисті витрати залежать тілки від Ваших особистих апетитів і побажань. Щоб зорєнтуватись в можливій сумі витрат, орієнтуйтесь на на те, що попередніх походах в Туреччині наші туристи витрачали від кількох десятків доларів, до кількох сотень. Сюди можуть ввійти кілька перекусів в аеропортах та сувеніри. Але витрати, яких точно не уникнути - це перекуси в селах та на морі, адже Вам обов'язково захочеться спробувати місцеву кухню. Така нагода буде кілька разів в горах, коли ми будемо проходити через села, і в останні дні походу, коли ми будемо стояти на морі. Але, не залежно від запланованих витрат, їдучи за кордон дуже рекомендується мати трохи коштів, щоб спокійніше там почуватись. Тому беріть з собою хоча б 200 долл., або кладіть кошти на картку. В Туреччині немає проблем з безготівковим розрахунком, і зняти гроші можна буде перед виходом на маршрут, та в останні дні, під час відпочинку на морі, оскільки ми будемо стояти табором неподалік від туристичного містечка.

Бронювання місця: 30% від повної суми платежу учасника, здійснюється завчасно, в той момент як Ви вирішили йти в похід.

Решта оплати: (повна сума) здійснюється по можливості не пізніше ніж за тиждень до походу.

У разі відмови від участі в поході за тиждень до дати старту, повертається 50% від повної суми платежу учасника: за Вами було зарезервовано місце, яке вже не зможе зайняти інший учасник, а витрати (їжа, газ, бронювання житла, та ін.) клуб вже поніс.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Тобто, основну їжу брати не потрібно. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти.

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн. Окрім того, якщо купувати вчасно, то вся група може взяти на один рейс.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

 

фото з маршруту:

 

скелі півострова Датча:

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

Майже весь маршрут на півострові йде по морському узбережжю:

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

один з численних диких пляжів:

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

 

Між скелями ховаються маленькі бухти. Ідеальні місця для табору!

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

Чергування скель і пляжів:

фото з сайту Medium.com, автор Олександр Чорний

Фото з сайту turkeysforlife.com