Осінній похід узбережжям Егейського моря

27/09 - 06/10 2019 року

 

Маршрут по півострову Датча - це найбільш відпочинковий, і найбільш морський з усіх наших походів. Маршрут сплановано так, щоб кожного дня на ночівлю зупинятись на березі моря, на диких пляжах. А щоденні переходи скорочено до 7-12 кілометрів.
Трекінговий маршрут по півострову Датча є однією з секцій величезної Карійської стежки, протяжність якої понад 830 км. А відрізок який ми плануємо пройти є самим морським на всій Карійській стежці, оскільки тут на всі ночівлі можна зупинитись на морському узбережжі. А саме це ми і плануємо робити!
Курортної інфраструктури на півострові майже немає, нас чекають десятки кілометрів берегової лінії з постійним чергуванням морських скель і диких пляжів. Сам ландшафт спонукає до походу у лайт-форматі, адже півострів Датча - це неймовірна кількість схованих між скелями невеликих бухт і пляжів.
В середині квітня вдень може бути по літньому спекотно, і саме тому маршрут сплановано зі скороченими переходами та пляжними днями. Отже, весь похід - це щоденне поєднання гір і моря.
Одна з родзинок походу - руїни античного міста Кнідос. І це не просто окрема споруда, чи храм, а ціле місто, з великою кількість залишків споруд, амфітеатру, міських стін.

Що треба знати про цей маршрут?
1. На маршруті не буде високогірних ділянок. Максимальна висота не перевищує 500м. над рівнем моря. Але це не означає що похід буде прогулянкою! На маршруті буде кілька важчих відрізків, хоч і з невеликими підйомами, але з великою кількістю каміння.
2. Всі ночівлі, крім першої, плануються на морському узбережжі.
3. Заплановано кілька пляжних днів, під час яких ми не робимо жодних переходів, а тільки відпочиваємо. Тому варто взяти з собою маску для пірнання, бо в теплому Егейському морі є що подитись, і часу на купання буде дуже багато.
4. В ходові дні ми будемо вставати дуже рано, орієнтовно о 5-6 ранку, щоб здійснювати переходи до денної спеки. Після довгих ходових днів плануються пляжні дні, що дасть моживість відіспатись і відпочити.
5. Більшу частину їжі ми будемо докуповувати на місці, що дасть можливість суттєво полегшити вагу рюкзаків. З України привеземо тільки сушене м'ясо, гриби, та овочі, які дають мінімальну вагу. А крупи, сири, свіжі овочі, солодощі, і т.д. будемо докуповувати на місці в кілька етапів, безпосередньо перед вживанням, щоб не носити зайвої ваги.

Хочете більше дізнатись чого чекати від маршруту, дивіться фоторозповідь про наш похід на весні 2018 року та про Осінній похід цим маршрутом.

 

Програма походу:

 

Старт: 27 вересня 2019р.
Фініш:
6 жовтня 2019р.

День 1:
Збір в аеропорту м. Бодрум, переїзд  в містечко Стара Датча. На перший день планується один короткий перехід (бл. 2 км.), після чого ставимо табір відпочиваємо після перельоту і переїздів.
День 2:
Перехід  до моря займе більшу частину дня, але вже під вечір ми поставимо табір на пляжі. Починаючи з цього дня наш маршрут пролягатиме вздовж берегової лінії.
День 3:
Пляжний день. Сьогодні весь день відпочиваємо на пляжі, без переходів, і набираємось сил для переходу наступного дня.
День 4:
Перехід до пляжу Месуїде. Перехід займе більшу частину дня, а під вечір ми поставимо табір на пляжі поблизу села.
День 5:
Пляжний день. Сьогодні весь день відпочиваємо на пляжі, без переходів, і набираємось сил для переходу наступного дня. В цей день буде нагода скуштувати страв місцевої кухні в одному з сільських ресторанчиків.
День 6:
Перехід до пляжу поблизу села Паламутбюку. Перехід короткий, і в другій половині дня будемо мати вдосталь часу для відпочинку і купання  в морі.
День 7:
Нетуристична Туреччина: робимо перехід через село Белен, яке розсташоване осторонь від туристичного мрашруту. Перехід через Белен дасть можливість побачити справжній сільський колорит, і познайомитись з людьми яких дивують туристи з рюкзаками. Для ночівлі виходимо до морського узбережжя.
День 8:
Пляжний день. Відпочиваємо перед наступним днем, з насиченою програмою і довгим переходом.
День 9:
Перехід до руїн античного міста Кнідос. Приблизно 1-2 години займе прогулянка по музейному комплексу, після чого перетинаємо півострів, і виходимо до північного узбережжя півострова. Табір ставимо на одному із диких пляжів.
День 10:
Вранці влаштовуємо останнє купання в морі, після чого робимо останній в цьому поході піший перехід до села, з якого їдемо в аеропорт.

Платіж учасника становить 240 USD. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- оплату входу в заповідник, через який проходить маршрут;
- оплата входу в музейний комплекс "Кнідос";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намету, трекінгових палиць);
- Проїзд від аеропорту "Бодрум"до півострова Датча і назад (автобус + паром);
- робота організаторів/провідника;
- допомога в купівлі авіаквитків;

Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї поза основною програмою, і т.д.);

 

з приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
info@turklub.com.ua
gyliagusy@gmail.com
додавайтесь до учасників походу у Facebook

Також ми можемо організувати такий похід НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

 

 

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Для в'їзду в Туреччину громаданам України не потрібна віза, і не потрібен біометричний паспорт, вистачить закордонного паспорту старого зразка.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн. Окрім того, якщо купувати вчасно, то вся група може взяти на один рейс.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу проявляють десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

Бронювання місця: 30% від повної суми платежу учасника, здійснюється завчасно, в той момент як Ви вирішили йти в похід.

Решта оплати: (повна сума) здійснюється по можливості не пізніше ніж за тиждень до походу.

У разі відмови від участі в поході за тиждень до дати старту, повертається 50% від повної суми платежу учасника: за Вами було зарезервовано місце, яке вже не зможе зайняти інший учасник, а витрати (їжа, газ, бронювання житла, та ін.) клуб вже поніс.

Платіж учасника становить 240 USD. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- оплату входу в заповідник, через який проходить маршрут;
- оплата входу в музейний комплекс "Кнідос";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета);
- Проїзд від аеропорту "Бодрум"до півострова Датча і назад (автобус + паром);
- робота організаторів/провідника;
- допомога в купівлі авіаквитків;

Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї поза основною програмою, і т.д.); особисті витрати в Туреччині: кафе, ресторани, музеї, і т.д. Особисті витрати залежать тілки від Ваших особистих апетитів і побажань. Щоб зорєнтуватись в можливій сумі витрат, орієнтуйтесь на на те, що попередніх походах в Туреччині наші туристи витрачали від кількох десятків доларів, до кількох сотень. Сюди можуть ввійти кілька перекусів в аеропортах та сувеніри. Але витрати, яких точно не уникнути - це перекуси в селах та на морі, адже Вам обов'язково захочеться спробувати місцеву кухню. Така нагода буде кілька разів в горах, коли ми будемо проходити через села, і в останні дні походу, коли ми будемо стояти на морі. Але, не залежно від запланованих витрат, їдучи за кордон дуже рекомендується мати трохи коштів, щоб спокійніше там почуватись. Тому беріть з собою хоча б 200 долл., або кладіть кошти на картку. В Туреччині немає проблем з безготівковим розрахунком, і зняти гроші можна буде перед виходом на маршрут, та в останні дні, під час відпочинку на морі, оскільки ми будемо стояти табором неподалік від туристичного містечка.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Тобто, основну їжу брати не потрібно. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     1.Одяг і взуття:  
-       сорочка з довгий рукавом, від сонця;
-    футболка;
-       Флісова кофта. Оскільки ми йдемо в теплу пору року, достатньо однієї фліски.  Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти;
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       Легкі штани. Йти по маршруту рекоммендується саме в штанах, а не в шортах, оскільки на Датчі дуже багато колючих рослин. Шорти можна взяти тільки для моря.;
-       легке трекінгове взуття  і легкі запасні кросівки. Брати сандалі в якості основного ходового взуття дуже не рекомендується, оскільки на маршруті багато каміння і колючих рослин;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід; 
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі і на морі);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       Маска для пірнання (за бажанням);
-       Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок для весняних температур;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для засмаги, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та інші засоби особистої гігієни. Беріть все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку тільки на похід;

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти.

Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт.

Даний маршрут загалом не складний, перепади висот рідко сягяюють кількох сотень метрів. А денні переходи скорочено до 7-12 км., щоб встигати все проходити в першій половині дня.

Зверніть увагу що даний похід розвідувальний, а це означає що всім треба бути готовими до пригод!

 

 

 

 

фото з маршруту: