Західна Лікійська стежка, Туреччина

14-21 березня 2020 року


 

Лікійська стежка - відомий на весь світ трекінговий маршрут, який не потребує реклами, а красу Лікійських пейзажів важко описати словами! Загальна протяжність маршруту - 509 км. Ми провели багато походів стежкою, але переважно її східною частиною. Західна Лікійка, на відміну від східної, прохідна цілий рік. Для цієї секції маршруту характерні невеликі висоти, і м'який середземноморський клімат, що дозволяє з комфортом займатись трекінгом навіть взимку. Вже в кінці лютого - початку березня в районі західної Лікійки достигають цитрусові, зелень ще не випалена сонцем, і гори вкриті квітами. Минулої весни ми стартували вже 1 березня, на весну 2020 року похід заплановано на 14-21 березня. Саме в західній частині Лікійки зосереджено найбільше руїн античних міст, які досить добре збереглись. Готуйтесь, в поході нас чекає дуже багато старовини, смачна турецька кухня, і фантастичні пейзажі Таврських гір!

 

Програма поїздки:

День 1 (субота, 14 березня) :
Вранці збираємось в аеропорту м. Анталія. Далі 4-годинний трансфер в м. Фетхіє. Там нас чекає коротка прогулянка до скельних гробниць, та 10-хвилинний переїзд до закинутого міста Каякой. Тут ми виходимо на маршрут, робимо один короткий перехід (близько 2 км.), і стаємо табором на у лісі.
День 2 - день 6:
Піша частина походу. Нитка маршруту: м. Фетхіє - скельні гробниці - закинуте місто Каякой - бухта Олюденіз - траверс гори Кара-Даг - пляж Кабак - руїни античного міста Сідіма - некрополь з саркофагами - пляж Патара - руїни Ксантоса.
День 7:
Резервний день, на випадок відставання від графіку, та інших непередбачуваних затримок. Якщо похід пройде по графіку, то останній день буде повністю відпочинковим. Цей день можна провести на пляжі, або присвятити екскурсіям.
День 8 (субота, 21 березня):
З самого ранку їдемо до Анталії. Гуляємо містом, купуємо сувеніри  і солодощі, а вечірніми рейсами можна летіти до дому.

 

 

Платіж учасника становить 230$. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- оренда мікроавтобусу для двох трансферів на маршруті (Анталія - гори, гори - Анталія);
- групова аптечка;
- оплату входу в заповідники, через які проходить маршрут;
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета, трекінгових палиць);
- робота організаторів/гідів;
- допомога в купівлі авіаквитків;

 Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї, сувеніри, і т.д.);

 

з приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
Додавайтесь і пишіть у Facebook

Також ми можемо організувати такий похід НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

 

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Є різні варіанти варіанти, але найкраще летіти з Києва до Анталії і назад рейсами компанії Pegasus. При потребі ми допоможемо вибрати рейси і придбати квитки.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн. Окрім того, якщо купувати вчасно, то вся група може летіти одним рейсом.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу проявляють десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

Бронювання місця: 30% від повної суми платежу учасника, здійснюється завчасно, в той момент як Ви вирішили йти в похід.

Решта оплати: (повна сума) здійснюється по можливості не пізніше ніж за тиждень до походу.

У разі відмови від участі в поході за тиждень до дати старту, повертається 50% від повної вартості: за Вами було зарезервовано місце, яке вже не зможе зайняти інший учасник, а витрати (їжа, газ, бронювання житла, та ін.) клуб вже поніс.

У разі відмови від учсті вже під час походу, кошти не повертаються.

Платіж учасника становить 220$. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- оренда мікроавтобусу для двох трансферів на маршруті (Анталія - гори, гори - Анталія);
- групова аптечка;
- оплату входу в заповідники, через які проходить маршрут;
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета, трекінгових палиць);
- робота організаторів/провідника;
- допомога в купівлі авіаквитків;

Окремі витрати:
-  авіаквитки (від 4500 до 8000 грн.  в дві сторони);
- особисті витрати в Туреччині: кафе, ресторани, музеї, і т.д. Особисті витрати залежать тілки від Ваших особистих апетитів і побажань. Щоб зорєнтуватись в можливій сумі витрат, орієнтуйтесь на на те, що попередніх походах в Туреччині наші туристи витрачали від кількох десятків доларів, до кількох сотень. Сюди можуть ввійти кілька перекусів в аеропортах та сувеніри. Але витрати, яких точно не уникнути - це перекуси в селах та на морі, адже Вам обов'язково захочеться спробувати місцеву кухню. Така нагода буде кілька разів, коли ми будемо проходити через села. Але, не залежно від запланованих витрат, їдучи за кордон дуже рекомендується мати трохи коштів, щоб спокійніше там почуватись. Тому беріть з собою хоча б 200 долл., або кладіть кошти на картку. В Туреччині немає проблем з безготівковим розрахунком.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері на базі, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     1.Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі.
-    футболка;
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти. Якщо боїтесь замерзнути - можна взяти ультралегкий пуховик;
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       Легкі штани;
-       Шорти. В березні в Таврських горах температура може сягати 23С;
-       Трекінгове взуття + легкі запасні кросівки;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Легка Шапка (за бажанням, може знадобитись вечорами, та на високогір'ї);
-       Легкі резинові тапки (щоб в таборі ноги відпочивали від важкого взуття);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок для весняних температур;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для засмаги, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та інші засоби особистої гігієни. Беріть все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку тільки на похід;

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Група збирається в аеропорту м. Анталія, до 08:00 ранку 14 березня 2020 року. Але якщо всі туристи візьмуть квитки на одні авіарейси, то збір буде в аеропорту в Києві. Про точний час і місце збору буде повідомлено ближче до походу.

За наявності хороших пропозицій від авіаперевізників, можна летіти не в Анталію, а в Даламан. Там треба бути до 13:00

Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт. В поході може взяти будь-яка фізично здорова людина, віком від 18 років

 

фото з маршруту, похід 1-9 березня:

 

Скельні гробниці в Фетхіє:

 

Апельсини достигають вже до 1 березня:

 

Покинути грецьке місто Каякой:

 

Бухта Олюденіз:

 

Скелі на маршруті:

 

Пляж Кабак, місце однієї з ночівель:

Стежка в ущелині:

 

Велетенські саркофаги, Сідіма:

 

Ксантос: