Карпати з комфортом, Говерла і Петрос

 

5-8 лютого 2020 року

 

Похід для туристів, охочих піднятись на вершини Говерли і Петроса, але ще не готових до спартанських умов проживання. В цьому поході ми будемо жити не в наметах і не на бюджетній турбазі, а в комфортному котеджі, в кімнатах по 2,3,4 особи. Кількість учасників обмежено до 16 осіб, оскільки саме на таку кількість мешканців розрахований котедж.

 

 

 

Програма поїздки:

День 1 (середа, 05.02.2020):
Похід почнеться в середу, 5 лютого, в с. Лазещина, де ми реєструємось в рятувальній службі. З села йдемо 7 км. до турбази Козьмещик, для поселення. Там селимось в комфортний міні-готель домашнього типу.
Всі учасники групи будуть трохи стомлені після поїздів, автобусів, та пішого переходу, а тому в перший день по плану у нас тільки відпочинок, похід в сауну, і вечірні посиденьки.


День 2:
На другий день після раннього підйому снідаємо, та йдемо на підкорення Говерли - найвищої вершини Карпат (2061м.). Все зайве залишаємо на базі, з собою беремо тільки одноденний рюкзак: додатковий одяг, термоси з чаєм, та невелику кількість їжі для перекусів в дорозі. Залежно від погоди, підйом на вершину та повернення на базу займуть 7-8 годин.
Повернувшись готуємо вечерю, відпочиваємо, набираємось сил для наступного дня.


День 3:
На третій день після сніданку починаємо підйом на гору Петрос (2022м.). Орієнтовний час, потрібний на підйом і спуск - ті ж самі 7-8 годин, залежно від погоди.
Ввечері влаштовуємо святкову вечерю та похід в сауну!
Похід хоч і зимовий, але не екстремальний: ночівлі заплановано не в наметах, а в комфортоному будинку, де всі зможуть обсушитись, відігрітись, та відіспатись в теплі. Це дозволить полегшити вагу рюкзаків: для цієї поїздки не потрібні намети та зимові спальники. Ще одна приємна дрібниця - у нас буде можливість попаритись у сауні всі три дні!


День 4 (субота, 8.02.2020):
На четвертий день після сніданку збираємо речі, і йдемо пішки в Лазещину, звідки їдемо у Франківськ. А там нас чекає заброньований столик в затишному ресторанчику, для святкування закінчення походу.
Вечірніми поїздами їдемо по домам.

Щоб краще зрозуміти чого очікувати від походу, яка тривалість переходів, складність маршруту, і т.д., дивіться фоторозповідь про один з наших минулих походів на Говерлу і Петрос!

 

Платіж учасника складає 2700грн. З цієї суми оплачується:
- проживання в котеджі, в кімнатах по 2,3,4 особи (3 доби);
- сауна (всі три вечора по дві години)
- оплата рекреаційного збору за вхід в Карпатський Біосферний Заповідник;
- витрати на їжу на всі дні походу;
- балони для газових пальників;
- комплектація великої групової аптечки;
- туристичні грілки від обморожень для рук і ніг;
- оплата роботи організаторів/провідників;

Окремо оплачується:
- проїзд від Івано-Франківська в с. Лазещина, та з Лазещини у Франківськ. Ви можете дістатись до Лазещини самостійно, але якщо їдете через Франківськ, то ми пануємо наймати мікроавтобус на групу, і залежно від кількості людей в групі, проїзд буде коштувати орієнтовно від до 150 до 200 грн. в одну сторону.

 

З приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
mail: info@turklub.com.ua
Додавайтесь і пишіть в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

 

Принцип бронювання такий: хто перший бронює, той і заселяється в в ті кімнати, які хоче. Отже, якщо Ви хочете їхати парою, і жити в 2-місній кімнаті, чи їдете групою із 3-ох друзів, і хочете жити в 3-місній кімнаті - бронюйте місце завчасно.
Місце в групі/кімната бронюється після передплати. Щоб дізнатись про наявність місця в групі, пишіть нам у Facebook, на пошту gyliagusy@gmail.com , або телефонуйте 0501798805.

Всього в групі 16 місць, включаючи гідів. В котеджі є такі кімнати:
одна кімната на 4 місця
дві кімнати на 3 місця
три кімнати на 2 місця


Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

В цій мандрівці ми будемо жити в комфортному дерев'яному коттеджі на 16 місць, в 2-х і 3-х місних кімнатах. Це не туристична база, як в більшості наших зимових походів, а міні-готель домашнього типу, який знаходиться в горах, за кілька кілометрів від села. В коттеджі є душ, туалет, кухня, сауна. Користування всім включено в програму. В кімнатах є ліжка і постільна більзна. Коттедж елекрифікований.

В коттеджі є такі кімнати:
одна кімната на 4 місця
дві кімнати на 3 місця
три кімнати на 4 місця

Принцип бронювання такий: хто перший бронює, той і заселяється в в ті кімнати, які хоче. Отже, якщо Ви хочете їхати парою, і жити в 2-місній кімнаті, чи їдете групою із 3-ох друзів, і хочете жити в 3-місній кімнаті - бронюйте місце.
Місце в групі/кімната бронюється після передплати.

 

 

Бронювання місця: 30% від повної суми платежу учасника, здійснюється завчасно, в той момент як Ви вирішили йти в похід.

Решта оплати: (повна сума) здійснюється по можливості не пізніше ніж за тиждень до походу.

У разі відмови від участі в поході за тиждень до дати старту, повертається 50% від повної суми платежу учасника: за Вами було зарезервовано місце, яке вже не зможе зайняти інший учасник, а витрати (їжа, газ, бронювання житла, та ін.) клуб вже поніс.

У разі відмови вже під час походу, кошти не повертаються.

Платіж учасника складає 2700грн. З цієї суми оплачується:
- проживання в коттеджі, в кімнатах по 2,3,4 особи (3 доби);
- сауна (всі три вечора по дві години)
- оплата рекреаційного збору за вхід в Карпатський Біосферний Заповідник;
- витрати на їжу на всі дні походу;
- балони для газових пальників;
- комплектація великої групової аптечки;
- туристичні грілки від обморожень для рук і ніг;
- оплата роботи організаторів/провідників;

Окремо оплачується:
- проїзд від Івано-Франківська в с. Лазещина, та з Лазещини у Франківськ. Ви можете дістатись до Лазещини самостійно, але якщо їдете через Франківськ, то ми пануємо наймати мікроавтобус на групу, і залежно від кількості людей в групі, проїзд буде коштувати орієнтовно від до 150 до 200 грн. в одну сторону.

День 1:
Вранці група збирається у Франківську (до 10:00) і Лазещині (до 13:00). З Лазещини піший перехід тривалістю приблизно  2год.30хв., і близько 15:30 ми же поселяємось на базу, і відпочиваємо.

День 2 і день 3:
06:00 підйом, сніданок, збори
08:00 вихід
12:30, 15:30 перекуси
17:30 повернення на базу, приготування вечері, вечірні посиденьки, походи в сауну, і т.д.
Розпорядок дня може мінятись в залежності від погодних умов, темпу руху групи, непередбачуваних ситуацій і зупинок на маршруті, і т.д., тому будьте готові при потребі вставати раніше, йти довше, і т.д.

День 4:
08:00 підйом, сніданок, збори
11:00 виселення
13:00 приходимо до села, від'їжджаємо у Франківськ.

Оскільки в цьому поході нести рюкзаки доведться тільки до бази, ми маємо можливість не рахувати кожен грам. А це означає, що ми беремо свіже, а не сушене м'ясо, а також свіжі овочі та зелень для салатів. Ми не використовуємо в походному меню жодних консервів та дешевих, неякісних інгридієнтів.

Орієнтовне меню:

День 1:
швидкий перекус після поселення: чай/кава + бутерброди + солодощі;
вечеря: борщ з м'ясом і грибами;

День 2:
сніданок: гречка + м'ясо + свіжий салат;
обід (перекус в горах): чай з термосів + бутерброди (сало, сиров'ялена ковбаса, бастурма, сир) + цукерки + горішки + сухофрукти;
вечеря: суп харчо;

День 3:
сніданок: рис + м'ясо + свіжий салат;
обід (перекус в горах): чай з термосів + бутерброди (сало, сиров'ялена ковбаса, бастурма, сир) + цукерки + горішки + сухофрукти;
вечеря: суп-сюрприз "від шефа";

День 4:
сніданок: кускус з сиром + свіжий салат.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері на базі, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Великі книги, ноутбуки, планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики. Якщо не можете без музики – беріть навушники.
9. Спальний мішок і каремат. В цьому поході ми спимо в ліжках з постільною білизною.

     1.Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Якщо не маєте зимової, можна брати демісезонну, і навіть літню: основне завдання спортивної термобілизни не гріти, а відводити від тіла вологу під час фізичних навантажень, а тому за відсутності зимової термобілизни, беріть будь-яку, яка є в наявності;
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти;
-       Куртка для зимових видів спорту. Куртка повинна бути легкою і зручною. Рекомендується взяти водостійку трекінгову або лижну куртку на легкому утеплювачі. Бажано щоб вона була непромокаючою. Якщо Ваша куртка пропускає воду, потрібно окремо взяти пончо, чи в крайньому випадку – поліетиленовий дощовик. Він може знадобитись на нижньому ярусі гір, де можна потрапити під мокрий сніг, і навіть дощ. Відносно недорогий і надійний варіант – непромокаюча лижна куртка на легкому утеплювачі;
-       Штани для зимових походів (трекінгові, або легкі лижні). Штани мають бут зручними, теплими, та водостійкими;
-       Трекінгове взуття має бути водостійким, або обробленим якісними водо відштовхуючими засобами, і високим, щоб не набирати снігу. Але рекомендується брати не зимове, а демісезонне трекінгове взуття.
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Шапка. Рекомендується брати теплу, але не дуже об’ємну шапку, щоб на неї без проблем одягався капюшон;   
-       Легкі резинові тапки (щоб ходити на базі);  
-       На обличчя бафф/балаклава рекомендується;
-       Гамаші (гетри, фонарики);
-       Лижна маска-окуляри (дуже рекомендується мати, але можна брати саму просту і дешеву маску, її вистачить для цього походу);
-       Перчатки, рукавиці. Найкращий варіант: легкі, тонкі печатки + теплі, непромокаючі рукавиці, але якщо не маєте такого набору, беріть будь-які зручні для Вас. Загрози обмороження пальців не буде, так як на всю групу закуплені туристичні грілки для рук;
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа. В цьому поході вимоги до рюкзака самі прості, так як він потрібен тільки для переходу від села до турбази, і назад. На сходження будемо брати тільки необхідний, одноденний набір, а тому вистачить міцності самого простого рюкзака. Для виходів в гори зручно використовувати малий рюкзак, в який має вміститись термос, перекус на день, додатковий одяг, рукавиці, і т.п.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

У нас дві точки збору. Обирайте зручний для себе варіант:
1) В середу, 05.02.2020, до 10:00 години, збираємось на залізничному уокзалі в Івано-Франківську, в кафе "Сита Ложка". Воно знаходиться в приміщенні вокзалу, і його легко знайти. З Франківська наймаємо мікроавтобус на групу, і їдемо в с. Лазещина.
2) Якщо Вам зручніше їхати одразу в Лазещину, там треба бути до 13:00. Місце збору - зупинка біля повороту до Козьмещика. Біля зупинки є кафе та магазин, і в там буде найкомфортніше місце, щоб дочекатись групу з Франківська.

В поході може взяти будь-яка фізично здорова людина, віком від 18 років. Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт.

 

 

фото з маршруту

Панорама Чорногори, вид з Петроса. Фото з походу в грудні 2016 року:

 

Наша група піднімається на Петрос:

 

 

Фантастичний вид з Петроса, похід в грудні 2016 року:

Дорогою до Говерли:

 

Фантастичний вид з врешини Говрели, грудень 2016:

 

На вершині:

 

Вид з вершини, січень 2017 року:

 

Ліс дорогою до Петроса, грудень 2017:

 

Підйом на Петрос, на задньому плані Говерла:

Часто на вершинах Говрели і Петроса майже нульова видимість через хмари і сніг: