печерні вихідні

 

31 жовтня -2 листопада 2020р.

 

Млинки - одна з найбільших печер України, протяжність її розвіданих ходів перевищує 50 кілометрів! Це печера лабіринтного типу, з великою кількістю найрізноманітніших ходів, розпор, галерей і залів. Печера дуже важка для орієнтування, а тому потрапити, а тим більше вийти з неї, можна лише у супроводі професійного спелеолога.
Поїздку сплановано так, щоб впоратись за вихідні, але при цьому за два дні побачити найцікавіші місця в різних районах печери.

 

 Програма поїздки:

День 1 (субота, 31 жовтня):
В суботу, 18 квітня, до 8:30 год. збираємось на залізничному вокзалі в м. Тернопіль. З Тернополя приміським дизелем їдемо в с. Залісся, (вартість бл. 20 грн ., їхати 3 години), і орієнтовно в 12:30 будемо на місці. Після поселення і обіду проходимо інструктаж з техніки безпеки і правил поведінки в печері, та здійснюємо один спелеовихід, тривалістю близько 3 годин. Перший вихід робимо в район низького рівня складності, для розминки.
Після вечері влаштовуємо посиденьки, і налаштовуємось на другий день, на який заплановано два спелеовиходи в райони середнього рівня складності.
Місце ночівлі - турбаза, по типу звичайного туристичного притулку: одна велика кімната на всю групу, з двоповерховими лежаками. База комфортна, колоритна, для кожної групи є окремі кухня і душ.
День 2:
Сьогодні здійснюємо два спелеовиходи в інші райони печери, після сніданку та після обіду. Тривалість кожного виходу - бл. 3 годин.
Після вечері влаштовуємо прощальні посиденьки;
День 3 (понеділок, 2 листопада):
Снідаємо, збираємо речі, виселяємось з бази, та їдемо гуляти в Тернопіль. Із Залісся їдемо автобусом до райцентру Чортків (20хв.), далі пересідаємо на автобус до Тернополя (2 год.), там гуляємо по місту, святкуємо закінчення печерних вихідних, та роз'їжджаємось по домам.


ВАЖЛИВО: при потребі є можливість повернутись раніше, виїхавши з Залісся в неділю (приміським поїздом в 16:00). Таким чином, в Тернополі можна бути бл. 19 год., а звідти до ранку можна встигнути в Київ, Львів та інші міста. В такому разі доведеться пропустити останній спелеовихід та другу прощальну ніч на турбазі, але можна встигнути в понеділок на роботу.

Основні елементи спорядження для наших спелеовиходів: налобний ліхтарик та робочий одяг. При потребі на турбазі можна взяти в прокат і ліхтарик, і комбінезон (по 30+30 грн. на кожен вихід).

 

Платіж учасника становить 1200грн. З цієї суми оплачуються:
- проживання на турбазі, з кухнею та душем ( 2 доби);
- харчування;
- комплектація групової аптечки;
- робота організаторів;
- робота інструктора-спелеолога та провідника-спелеолога;
- "прокат" спального мішка для ночівель на базі;


Інші витрати: проїзд на поїздах та автобусах, особисті витрати під час прогулянки Файним Містом, прокат комбінезону та ліхтаря (за потреби)

 

 

 

З приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
mail: info@turklub.com.ua

додавайтесь до учасників походу у Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

База являє собою будинок на кілька кімнат, кожна кімната відводиться для окремої групи, і може вмістити 12-13 людей. На базі підтримується порядок, тому там чисто, сухо, і тепло. В кімнатах двохярусні лежаки, та окрема кухня і душова, для кожної кімнати, отже кожна група користується окремою кухнею та душовою.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється тільки після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%.

Бронювання місця: 30% від повної суми платежу учасника, здійснюється завчасно, в той момент як Ви вирішили йти в похід.

Решта оплати: (повна сума) здійснюється по можливості не пізніше ніж за тиждень до походу, але можна розрахуватись і при зустрічі з провідником.

У разі відмови від участі в поході за тиждень до дати старту, повертається 50% від повної суми платежу учасника: за Вами було зарезервовано місце, яке вже не зможе зайняти інший учасник, а витрати (їжа, газ, бронювання житла, та ін.) клуб вже поніс.

Платіж учасника становить 1200грн. З цієї суми оплачується:
    - витрати на їжу;
    - балони для газових пальників;
    - комплектація великої групової аптечки;
    - користування клубним спальним мішком (при потребі)
    - оплата роботи організаторів /провідника-спелеолога;
Окремо оплачується:
    - витрати на дорогу. Сюди входять квитки на поїзди, автобуси, та ін.. Проїзд приміським поїздом до 20 грн., проїзд автобусами до 80 грн.

Можливі додаткові витрати - це все, що Ви плануєте витратити під час прогулянки по Тернополю

Точний час виходів в печеру буде визначено на місці, а в іншому розпорядок дня приблизно такий:

День 1:

8:00 збір групи на залізничному вокзалі в м. Тернопіль

9:00 виїзд приміським поїздом до ст.. Залісся

13:00 прибуття на базу, поселення, обід

14:30 перший спелеовихід, в район низької складності (3 год.)

18:00 вечеря, і подальші вечірні посиденьки

День 2:

7:30 підйом, сніданок

9:30 другий спелеовихід, в район середньої складності (3 год.)

13:00 обід

14:30 третій спелеовихід, в другий район середньої складності (3 год.)

18:00 вечеря, і подальші вечірні посиденьки

День 3:

7:00 підйом, сніданок, виселення

9:00 переїзд рейсовим автобусом до міста Чортків (20-30хв), а далі до Тернополя (2. год.),  і в другій половині дня будемо у місті. Гуляємо по Тернополю, і роз’їжджаємось по домам.

ВАЖЛИВО: при потребі є можливість повернутись раніше, виїхавши з Залісся в неділю (приміським поїздом в 16:00). Таким чином, в Тернополі можна бути бл. 19 год., а звідти до ранку можна встигнути в Київ, Львів, та ряд інших міст. В такому разі доведеться пропустити останній спелеовихід, та другу, прощальну ніч на турбазі, але можна встигнути в понеділок на роботу.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки, обіди, та вечері на базі, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть не проти :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

Основні елементи спорядження для наших спелеовиходів: налобний ліхтарик та робочий одяг. При потребі на турбазі можна взяти в прокат і ліхтарик, і комбінезон (по 30+30 грн. на кожен вихід).

1. Одяг і взуття:  
- верхній шар одягу: для спелеовиходів потрібно мати робочий одяг, який не шкода буде сильно замастити. При потребі на місці можна буде взяти в прокат комбінезон. Вартість прокату на 3 виходи становитиме 90 грн. ;
- нижній шар одягу: термобілизна, або спортивний одяг: будь-що, що не сковує рухи,  і не буде створювати дискомфорту під комбінезоном. Тобто, будь-що зручне,  і не надто об’ємне;
- взуття для спелеовиходів: можна використати трекінгове взуття, кросівки на товстій, або зручні гумові чоботи; Не рекомендується використовувавти взуття з явно пластмасовим низом підошви, так як може бути слизько;
- робочі рукавички. Беріть самі звичайні, дешеві рукавиці.
- «домашній» одяг і резинові тапки для користування на базі;
2. Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд брати не потрібно.
3. Спальний мішок. Можна брати літній спальник, так як ми будемо ночувати в опалюваному будинку. Каремат брати не обов’язково. При потребі ми позичимо Вам спальник.
4. Налобний ліхтарик – головний елемент спорядження. При потребі можна буде взяти в прокаті на місці, вартість на один вихід 15-20 грн.
5. Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;    
6. Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, невеликий рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та ін..

Всі збираються у м. Тернопіль, на залізничному вокзалі. Час збору - до до 08:30 ранку, 18 квітня 2020 року. З Тернополя о 09:00 приміським поїздом всі разом їдемо у с. Залісся. Дуже важливо не запізнюватись, бо якщо пропустити приміський поїзд, добратись буде складніше.

Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт. В поході може взяти будь-яка фізично здорова людина, віком від 18 років

 

 

Фото з попередніх поїздок в печеру Млинки:

 

В Млинках зустрічаються самі різні по складності ходи. Інколи печерою можна просто йти у повний зріст, але щоб потрапити в цікаві зали, доведеться немало повзати і проходити через розпори.

 

Деякі розпори досить широкі і глибокі:

 

Інші розпори навпаки дуже вузькі, і техніка проходження тут зовсім інша:

 

Повзати теж доведеться багато:

 

Трапляються і такі ходи:

 

Деякі зали  в Млинках мають протяжність більше сотні метрів. Є навіть такі, що майже не просвічуються ліхтарями:

 

Сталактити в залі "Казка":

 

В деяких залах всі стіни в кристалах:

 

Готуємо вечерю на базі: