Розвідувальний похід по Кенії

 

20-28 лютого 2021 року

  

Що треба знати про цю подорож?
1. Похід розвідувальний. В групу допускаються тільки туристи, готові до пригод!
2. Наш маршрут проходить через тропічний ліс, африканську саванну, піднімається на засніжене високогір'я, і знову спускається в ліс. Часом буде спекотно, часом холодно, часом важко. Ця мандрівка - не екскурсійний тур, а справжній похід;
3. Весь маршрут трекінговий. Складність - трохи вище від середньої, з щоденними перепадами висот 800-900м.. Для проходження маршруту не потрібно використовувати спеціального спорядження: мотузок, карабінів, і т.д. Маршрут від початку до кінця проходиться своїми ногами. Єдина вимога - гарна фізична форма і позитивний настрій;
Складність полягає:
а) у великих наборах висоти (інколи до 1000м. за ходовий день);
б) Найвища точка нашого треку сягатиме відмітки майже в 4985м. тис. м. над рівнем моря (так так, це не помилка, майже 5 тис.м. над рівнем моря). На цій висоті вже відчувається дія гірської хвороби, але в екваторіальних широтах гірняшка переноситься значно легше, ніж в помірних. Найвища ночівля на висоті 4200м.;
в) на маршруті трапляються затяжні круті схили, які можуть втомити навіть підготовлених походників;
в) можливі великі перепади температури, від спеки на нижньому ярусі, до мінусових температур на двох висотних ночівлях;
4. Маршрут напівавтономний. Це означає, що ми не будемо проходити населених пунктів, крім стартової і фінішної точок. Запас провізії на дні 2-5 похід несемо в рюкзаках. Це не багато Передумати продовжувати похід і зійти з маршруту буде проблематично :)
5. В Вашому закордонному паспорті має бути чиста сторінка. Якщо такої сторінки немає - швиденько оформляйте новий :)

 

План подорожі:


День 1 (20/02/2021):
Збір в Найробі. Протягом дня кожен турист має прибути до столиці Кенії, бо наступного ранку у нас виїзд.
Ночівля в готелі в Найробі

День 2:
Ранковий переїзд до Національного парку "Гора Кенія", вихід на маршрут. Сьогодні ми ще в зоні лісів та африканської саванни, здалеку милуємось засніженими вершинами гори Кенія. З першого ж дня поступово починаємо набирати висоту.
Ночівля в наметах на маршруті. Набір висоти за день: 850м. Висота ночівлі: 3300м.

День 3:
Перехід до базового табору перед вершиною Ленана.
Саванна залишається позаду, і ми опиняємось в природній зоні, яка радше нагадує декорації до фантастичних фільмів про загублений світ. Гірські схили вкриті дивовижними рослинами-ендеміками, а навколо височіють гострі засніжені піки.
Ночівля в наметах в базовому таборі. Набір висоти за день: 900м. Висота ночівлі: 4200м.

День 4:
Акліматизаційний день. Гуляємо по високогір'ю, відпочиваємо перед завтрашнім набором висоти, влаштовуємо фотосесії на фоні пейзажів "загубленого світу".

День 5:
Ранній підйом і сходження на вершину. Висота піку - 4985м. Всього лиш 15 метрів не вистачило піку Ленана, щоб стати п'ятитисячником!
Спускаємось на східний схил, з якого відкривається вид на Велику Рифтову долину. Сьогодні трек з фантастичними видами на каньон Горджес Валлі та озеро Майклсон.
Ночівля в наметах на маршруті. Набір/скидання висоти за день: 780/900м. Висота ночівлі: 3900м.

День 6:
Протягом дня скидаємо висоту, і рухаємось до виходу з Національного парку. Знову опиняємось в саванні! Сьогодні переходимо лінію екватора, і опиняємось в Південній півкулі Землі.
В другій половині дня виходимо з Нац.Парку, і їдемо в Найробі.
Ночівля в готелі Найробі. Скидання висоти за день: 1000м.

День 7:
Переїзд до Національного парку "Массаї Мара", який є кенійською частиною великих рівнин Серенгеті. Власне національний парк "Серенгеті", територія якого охоплює лише частину цих рівнин, знаходиться в Танзанії, і тільки багатокілометрова пряма лінія державного кордону розділяє національні парки Серенгеті та Массаї Мара.
Сьогодні зупиняємось в тій частині заповідника, де можна ходити пішки.
Після поселення в кемпінгу, піша прогулянка околицями парку, та "екскурсія" в одне із поселень племені Массаї.
Ночівля на території Массаї Мара дозволена тільки в обладнаних кемпінгах, територію яких суворо заборонено залишати без гіда.
Ночівля в наметах в кемпінгу

День 8:
Другий день перебування в Масcаї Мара, в тому ж кемпінгу. Всі охочі вирушають в фото-сафарі на джипах. Сьогодні їдемо в частину заповідника, де дозволено пересуватись тілки на джипі.
Масаї Мара відомий величезною кількістю тварин, що живуть в дикій природі. Одних лише слонів тут близько півтори тисячі! Загалом, тут є всі представники африканської мегафауни. Через заповідники проходять шляхи міграцій великих копитних - різних антилоп, зебр, і їм подібних. Велетенських тварин, рептилій і птахів тут сотні тисяч, і ми обов'язково багато з них побачимо!

День 9:
Переїзд в Найробі. В місті будемо в другій половині дня. Далі - вільний час.

День 10:
Резервний день. Гуляємо по Найробі. На вечірні рейси можемо брати квитки додому.

 

Платіж учасника становить 490$ Ця сума включає:
    - Харчування в поході, під час трекінгу та під під час сафарі. Виключення - харчування під час перебування в Найробі. там використаємо нагоду спробувати місцевої кухні;
    - Страховий поліс;
    - Робота гіда клубу "Гиля Гуси" на трекінговому маршруті;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне спорядження: пальники, джет бойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
    - Пошук і бронювання житла в Найробі. Житло оплачується окремо;
    - Завчана реєстрація в кемпінгу в Нац.Парку "Масаї Мара". Проживання оплачуєтсья окремо;
    - Організація чотирьох трансферів: Найробі - гори, гори - Найробі, Найробі - Масаї Мара, Масаї-Мара - Найробі. Проїзд оплачується окремо;
    - Бронювання джипів та домовленості з гідами для фотосафарі. Фотосафарі оплачується окремо;

Додаткові витрати:
    - Авіаквитки (купуючи квитки завчасно, переліт в дві сторони з багажем обійдеться в 600-650$, ближче до вильоту ціна може сягати 800-900$ в дві сторони);
    - Проживання в готелі в Найробі (мінімум 3 ночі) (ціни 2-місних номерів в бюджетних готелях від 15$./ніч);
    - Основні витрати в Кенії: оплата за кожен день перебування в Нац. Парках (білет для іноземців), фото-сафарі, оренда джипів, кемпінги в Нац.Парку, притулки на сходженні на головну вершину, екскурсія з місцевим гідом в селище масаї, чотири трансфери. Разом близько 650$. Ця сума вирахувана з невеликим запасом, і остаточні витрати залежатимуть від кількості учасників в групі, та від цін, актуальних на час нашого походу. Загалом, основні витрати мають бути трохи меншими.
    - Особисті витрати в Кенії та під час перельоту: перекуси в аеропортах, сувеніри, ресторанчики в Найробі, і т.д.

 

з приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
info@turklub.com.ua
gyliagusy@gmail.com
додавайтесь до учасників походу у Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

В обох національних парках, які ми відвідаємо, водиться весь набір відомих африканських тварин - слони, гіпопотами, леви, буйволи, крокодили, та ін. Власне трекінг плануєтсья тільки в одному Національному парку - "Гора Кенія". Там є всі тваринии, але їх кількість на квадратний кілометр значно менша ніж в "Массаї Мара". Ми запитували в адміністрації Національного парку "Гора Кенія" з приводу можливості зустріти на треку слона чи лева. Відповідь: "Теоретично це можливо, але ймовірність дуже мала". Там влаштовують походи, і тварини традиційно тримаються подалі від туристичних стежок. Вища ймовірність зустріти бабуїнів, антилоп, та різну дрібноту. А от в Нац. парку "Массаї Мара" ми гарантовано побачимо тварин в природньому середовищі їх проживання під час фотосафарі на джипах. Кількість тварин там просто колосальна, але фотосафарі вважається безпечною розвагою. Якщо дуже боїтесь тварин - залишайтесь вдома :)


    1. Дана поїздка - не прогулянки і не екскурсійний тур. Основна чатина поїздки - це саме похід, з проживанням в наметах, рюкзаком, і підйомами в гори, до висоти майже 5 тис.м.! Часом буде важко;
    2. Головна вершина на нашому маршруті - пік Ленана. Це одна із трьох вершин гори Кенія, третьої за висотою гори Африки. Перші дві вершини мають висоту понад 5 тис.м., і є технічно складними. Трекінговий маршрут існує тільки на пік Ленана, висотою 4985м. Загалом, весь наш маршрут трекінговий, і для його проходження не потрібно використовувати спеціального спорядження: мотузок, карабінів, і т.д. Все, від початку до кінця, проходиться своїми ногами.
    3. Ціни на туристичні послуги, кивтки, і т.д для іноземців в Кенії значно вищі, ніж для місцевих. Саме ці квитки і становитимуть основну долю витрат на місці. Проте, в Кенії немає обов'язкових нав'язаних туристчних правил для викачування грошей, як в багатьох інших країнах Африки. Тобто, тут не треба наймати портерів, гідів, кухарів, охоронців, і йти в похід з цілим караваном помічників. В Національному Парку "гора Кенія" можна ходити самостійно, ставити намети по маршруту, і т.д. Це ми і будемо робити! В Національному парку "Массаї Мара" правила інші, і ми будемо жити в кемпінгу в одному з визначених місць;
    4. Похід напівавтономний. Це означає, що під час трекінгу ми не будемо проходити населених пунктів, крім стартової і фінішної точок. Запас провізії тільки на 2-3-4-5 день несемо в рюкзаках. Друга частина - дні 6-7 - це більше відпочинок і фотосафарі.
    5. В обох національних парках, де ми будемо, водиться весь набір відомих африканських тварин - слони, гіпопотами, леви, буйволи, та ін. Проте, це не заважає туристам влаштовувати походи. Ми запитували в адміністрації Національного парку "Гора Кенія" з приводу можливості зустріти на треку слона чи лева. Відповідь: "Теоретично це можливо, але ймовірність дуже мала". В Нац. парку "Массаї Мара ми гарантовано побачимо тварин в природньому середовищі їх проживання під час фотосафарі на джипах. Якщо дуже боїтесь тварин - залишайтесь вдома;
    6. Похід розвідувальний. В групу допускаються тільки туристи, готові до пригод!

При в’їзді до Кенії з України немає вимоги щодо пред’явлення сертифікатів щеплення від інфекційних хвороб. Однак, на практиці, офіцери міграційної служби можуть перевіряти наявність у іноземців сертифікату про вакцинацію від жовтої лихоманки, у разі слідування до/з країни ендемічного ризику. Хоча, для в’їзду до Кенії вакцинація проти жовтої лихоманки не є обов’язковою і місцевим законодавством не передбачена. Це означає, що варто все ж таки вакцинуватись і мати про собі сертифікат.
Міністерство охорони здоров'я України також рекомендує зробити щеплення від жовтої лихоманки пр поїздці до Кенії. Щеплення варто робити раніше, як за 10 днів до в'їзду. Зауважте, що щеплення не короткострокове, а зберігає ефективність протягом 10 років, що дозволить в майбутньому відвідувати ряд африканських та ін. країн.

Загалом, в Кенії майже однокова температура протягом всього року, оскільки країна знаходиться на екваторі. В квітні-травні в Кенії великий сезон дощів, в листопаді - малий сезон. В цей час йдуть тропічні зливи, і в горах робити нічого. В будь-який інший час сміливо можна йти в похід будь-якими маршрутами.

Температура внизу, в зоні саванни, де почнеться і завершиться похід, в лютому до +35, і навіть вище. Сухо, дощі бувають вкрай рідко. З набором висоти температура суттєво зменшиться, і на двох висотних ночівлях може бути досить прохолодно, навіть до 0 за цельсієм. На вершині гори Ленана, яка буде найвищою точкою нашого маршруту, температура опускається до -5-10 за цельсієм.  Отже, в цей похід треба мати ультралегкий пухових, легку шапку, і фліску.

Для в'їзду в Кенію громаданам України потрібна віза.

Віза оформляється в аеропорту після прибуття. Заявка подається завчасно онлайн.
Зауважте! Кенія запровадила нову форму звернення щодо отримання в’їзної кенійської візи. Відтепер зареєструватись і подати заявку на оформлення візи можна онлайн.
При потребі ми допоможемо із реєстрацією та заповненням заявки!
Просимо врахувати, що процес отримання візи триває до одного тижня та видача візи не гарантує в’їзд до країни. Хоча відмовляють в отриманні туристичної візи вкрай рідко. В будь-якому разі, заявку потрібно подати завчасно.
Після прибуття до Кенії, в аеропорту необхідно пред’явити:
1) паспорт, дійсний на момент в'їзду не менше ніж шість місяців;
2) роздруковану електронну візу;
3) бронювання готелю та туристичний маршрут, якщо візит здійснюється з метою туризму;
4) страховий поліс;
Ми надамо всім учасникам детальний маршршут, з вказаними місцями ночівлі на кожен день, з усіма бронюваннями готелів та кемпінгів.
Ми зробимо всім учасникам відповідну страховку;

Зауважте! Подорожуючим може бути відмовлено у посадці на борт літака до Кенії та заборонено в’їзд в країну, якщо іноземець не матиме при собі друкованої копії електронної візи.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками,: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн.

Загалом, переліт з України до Кенії коштуватиме 600-650$, якщо придбати квитки завчасно, та 800-900$, якщо купувати перед вильотом.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%

Платіж учасника становить 490$ Ця сума включає:
    - Харчування в поході: повноцінне 3-разове під час трекінгу та під під час сафарі. Виключення - харчування під час перебування в Найробі;
    - Страховий поліс;
    - Робота гіда клубу "Гиля Гуси" на трекінговому маршруті;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне спорядження: пальники, джет бойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремата, трекінгових палиць;
    - Бронювання житла в Найробі;
    - Бронювання кемпінгу в Нац.Парку "Масаї Мара";
    - Організація чотирьох трансферів: Найробі - гори, гори - Найробі, Найробі - Масаї Мара, Масаї-Мара - Найробі (проїзд оплачується окремо);
    - Бронювання джипів та домовленості з гідами для фотосафарі (фотосафарі оплачується окремо);

Додаткові витрати:
    - Авіаквитки (купуючи квитки завчасно, переліт в дві сторони з багажем обійдеться в 600-650$, ближче до вильоту в 800-900$ в дві сторони);
    - Проживання в готелі в Найробі (мінімум 3 ночі) (ціни бюджетних готелів від 400 до 1000 грн./ніч);
    - Основні витрати в Кенії: оплата за кожен день перебування в Нац. Парках (білет для іноземців), фото-сафарі, оренда джипів, кемпінги в Нац.Парку, притулки на сходженні на головну вершину, екскурсія з місцевим гідом в селище масаї, чотири трансфери. Разом близько 550$. Ця сума вирахувана з невеликим запасом, і остаточні витрати залежатимуть від кількості учасників в групі, та від цін актуальних на час нашого походу. Загалом, основні витрати мають бути трохи меншими.
    - Особисті витрати в Кенії та під час перельоту: перекуси в аеропортах, сувеніри, ресторанчики в Найробі, і т.д.

Платіж учасника становить 490$ Ця сума включає:
    - Харчування в поході, під час трекінгу та під під час сафарі. Виключення - харчування під час перебування в Найробі. там використаємо нагоду спробувати місцевої кухні;
    - Страховий поліс;
    - Робота гіда клубу "Гиля Гуси" на трекінговому маршруті;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне спорядження: пальники, джет бойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
    - Пошук і бронювання житла в Найробі. Житло оплачується окремо;
    - Бронювання кемпінгу в Нац.Парку "Масаї Мара". Проживання оплачуєтсья окремо;
    - Організація чотирьох трансферів: Найробі - гори, гори - Найробі, Найробі - Масаї Мара, Масаї-Мара - Найробі. Проїзд оплачується окремо;
    - Бронювання джипів та домовленості з гідами для фотосафарі. Фотосафарі оплачується окремо;

Додаткові витрати:
    - Авіаквитки (купуючи квитки завчасно, переліт в дві сторони з багажем обійдеться в 600-650$, ближче до вильоту ціна може сягати 800-900$ в дві сторони);
    - Проживання в готелі в Найробі (мінімум 3 ночі) (ціни 2-місних номерів в бюджетних готелях від 15$./ніч);
    - Основні витрати в Кенії: оплата за кожен день перебування в Нац. Парках (білет для іноземців), фото-сафарі, оренда джипів, кемпінги в Нац.Парку, притулки на сходженні на головну вершину, екскурсія з місцевим гідом в селище масаї, чотири трансфери. Разом близько 570$. Ця сума вирахувана з невеликим запасом, і остаточні витрати залежатимуть від кількості учасників в групі, та від цін, актуальних на час нашого походу. Загалом, основні витрати мають бути трохи меншими.
    - Особисті витрати в Кенії та під час перельоту: перекуси в аеропортах, сувеніри, ресторанчики в Найробі, і т.д.

     Одяг і взуття:
Звуважте! Хоч ми йдемо в Африку, частина маршруту буде проходити високогір'ям, де можливі мінусові температури, опади, сильний вітер. Інша частина маршруту - в спекотній саванні. Тому одяг потрібен і для спеки, і для холоду.
 - легка футболка з довгим рукавом, для захисту від сонця.
 - Комплект термобілизни, для холодних ранків/вечорів та сну на висотних ночівлях. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі, в комплекті з термоштанами.
 - Флісова кофта. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша фліска легко "влазила" під куртку, і щоб Ви почувались комфортно, одягнувши все разом;
 - ультралегкий пуховик, для використання вранці/ввечорі на висотних ночівлях, та під час штурму вершини.
 - Спортивна штормова куртка, від дощу та вітру. Ймовірність потрапити під дощ в наш сезон дуже мала, але вітряна погода гарантовано буде на великих висотах;
 - легкі ходові штани + штормові штани, від вітру і дощу;
 - Легке трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим. Зауважте, що деякі відрізки маршруту будуть проходити кам'янистими стежками і сипухами. Ваще взуття має підійти для таких стежок;
 - Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
 - Легка шапка може знадобитись вечорами на високогір'ї;
 - Легкі резинові тапки/крокси (щоб ходити в таборі);  
 - Головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама з широкими полями, яка закриє і обличчя, і шию;
 - Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Спальний мішок для сезону весна/осінь. В такому спальнику може буте спекотно на нижньому ярусі, але комфортно на високогір'ї;
    Похідний рюкзак, мінімум на 50 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа. Врахуйте, щоб крім особистих речей, туди має поміститись чатсина групового спорядження;
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти.

Якщо хочете летіти окремо, наприклад на кілька днів раніше - збір групи в місті Найробі, 20 лютого 2021 року.

 

 

Фото з маршруту:

 

Вхід в Національний парк Гора Кенія. Початок маршруту:

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

Одразу за входом видніється гірський хебет, до якого нам йти кілька днів:

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

На початку маршруту ліс поступово переходить в саванну:

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

З набором висоти рослинність змінюється. Вже на другий день природа нагадує діосторичний "загублений світ":

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

Базовий табір перед вершиною:

 

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

Гора Кенія:

фото з сайту www.lonelyplanet.com/kenya/central-kenya/mount-kenya-national-park

 фото з сайту https://www.networldgamesafaris.com/destinations.php

 

 

Вид на каньон "Горджес Валлі" в Великій Рифтовій долині, східний спуск з гори Кенія:

фото з сайту http://www.adventurealternativekenya.com/latest-offers

 

Вид з маршруту на озеро Майклсон. В далині видніється гора Кенія і пік Ленана:

фото з сайту http://www.adventurealternativekenya.com/latest-offers

 

Ви на каньон "Горджес Валлі":

 

Скеліфото з сайту https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Mt_kenya_gorges_valley_chogoria_route.jpg

 

Скелі "Храмова Стіна" на східному маршруті:

фото з сайту https://www.gotomountkenya.com 

 

Храмова Стіна і вид з маршруту на озеро Майклсон:

 

Озеро Майклсон:

 

Одне з малих озер на східному маршруті:

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

Каньйон

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

Скидаємо висоту, саванна поступово переходить в тропічний ліс. Наближення до виходу з Національного парку:

фото з сайту https://www.trailcafe.com/hiking/2016/Hiking_Mt_Kenya-22-17-22-Oct-2016/pics/DSC00951.jpg.html

 

Кемпінг в заповіднику Массаї Мара:

фото з сайту https://wikiway.com/kenya/zapovednik-masai-mara/photo/#gallery-1 

 

Фотосафарі в заповіднику Массаї Мара:

   

фото з сайту https://wikiway.com/kenya/zapovednik-masai-mara

 

фото з сайту https://wikiway.com/kenya/zapovednik-masai-mara

 

 

фото з сайту https://wikiway.com/kenya/zapovednik-masai-mara

 

фото з сайту https://wikiway.com/kenya/zapovednik-masai-mara

 

фото з сайту https://wikiway.com/kenya/zapovednik-masai-mara