Комфорт-похід в Карпати в січні

28-31 січня 2021р.

Що таке "похід в комфорт-форматі"? Це мандрівка, в якій теж доведеться попітніти, піднімаючись на вершини, але з пороживанням не в наметах, а в комфортному будиночку в лісі, що знаходиться за 7 км. від села.  В цій поїздці не буде важкого рюкзака, спальних мішків, та інших похідних атрибутів: спимо в ліжках, в гори виходимо з одноденними рюкзаками, харчуємось смачними стравами домашньої кухні, купаємось в душі, а вечорами ходимо в сауну, яка є прямо на базі. Кількість учасників обмежено до 16 осіб, оскільки саме на таку кількість мешканців розрахований будиночок. Зверніть увагу! Наш будиночок - не класичний готель, це скоріше маленька гірська база. Там не буде можливості залипати в Інтернеті - Інтернету там немає, а телефонние покриття дуже слабке. Електрика тільки у вечірній час від генератора. Гарячої води в душі вистачить всім. Сауна - щовечора.

Отже, в грудні в нашому розкладі є два зимові походи на Говерлу і Петрос:
12-15 грудня похід з проживанням на бюджетній турбазі, з "спартанськими" умовами
17-20 грудня похід з проживанням в будинку з комфортнішими умовами
Обирай що тобі до душі, круто буде в обох походах!

 

 

 

Програма поїздки:

День 1 (четвер, 28.01.2021):
Похід почнеться в четвер, в с. Лазещина, де ми реєструємось в рятувальній службі. З села йдемо 7 км. до турбази Козьмещик, для поселення. В перший день просто відпочиваємо
Всі учасники групи будуть трохи стомлені після поїздів, автобусів, та пішого переходу, а тому в перший день по плану у нас тільки відпочинок, похід в сауну, і вечірні посиденьки.


День 2:
На другий день після раннього підйому снідаємо, та йдемо на підкорення Говерли - найвищої вершини Карпат (2061м.). Все зайве залишаємо на базі, з собою беремо тільки одноденний рюкзак: додатковий одяг, термоси з чаєм, та невелику кількість їжі для перекусів в дорозі. Залежно від погоди, підйом на вершину та повернення на базу займуть 7-8 годин.
Повернувшись готуємо вечерю, відпочиваємо, набираємось сил для наступного дня.


День 3:
На третій день після сніданку починаємо підйом на гору Петрос (2022м.). Орієнтовний час, потрібний на підйом і спуск - ті ж самі 7-8 годин, залежно від погоди.
Ввечері влаштовуємо святкову вечерю та похід в сауну!
Похід хоч і зимовий, але не екстремальний: ночівлі заплановано не в наметах, а в комфортоному будинку-котеджі, де всі зможуть обсушитись, відігрітись, та відіспатись в теплі. Це дозволить полегшити вагу рюкзаків: для цієї поїздки не потрібні намети та зимові спальники. Ще одна приємна дрібниця - на турбазі є можливість попаритись у сауні!


День 4 (неділя, 31.01.2021):
На четвертий день після сніданку збираємо речі, і йдемо пішки в Лазещину, звідки їдемо у Франківськ. А там нас чекає заброньований столик в затишному ресторанчику, для святкування закінчення походу.
Вечірніми поїздами їдемо по домам.

Щоб краще зрозуміти чого очікувати від походу, яка тривалість переходів, складність маршруту, і т.д., дивіться фоторозповідь про один з наших минулих походів на Говерлу і Петрос!

 

Платіж учасника складає 2800грн. З цієї суми оплачується:
- проживання в будинку, 3 доби;
- сауна на всі три вечора;
- оплата рекреаційного збору за вхід в Карпатський Біосферний Заповідник;
- витрати на їжу на всі дні походу (домашні страви на вечері і сніданки, перекуси в гори);
- балони для газових пальників;
- комплектація великої групової аптечки;
- туристичні грілки від обморожень для рук і ніг;
- оплата роботи організаторів/провідників;

Окремі витрати:
- проїзд;
- особисті витрати під час перебування в Івано-Франківську, в Лазещині, в дорозі (кав'ярні, ресторани, і т.д.);

В будинку є такі кімнати:
3 кімнати на 2 місця;
2 кімнати на 3 місця;
1 кімната на 4 місця;
Принцип розподілу кімнат такий: хто перший бронює місця в групі, той і обирає кімнату. Тобто, якщо Ви плануєте їхати вдвох, чи втрьох, чи компанією з чотирьох - бронюйте місця завчасно.
Бронювання місць - це внесення авансу. Якщо Ви в роздумах, ще не визначились скільки вас, і чи їдете Ви взагалі - ми не можемо тримати "зарезервовану" кімнату, якщо будуть інші охочі заселитись. Причина дуже проста - туристи часто відмовляються від участі в походах, а ми бронюємо весь будинок, а не окремі місця.

 

З приводу участі звертайтесь:
тел. 050 179 88 05
mail: info@turklub.com.ua
додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

 

Принцип бронювання такий: хто перший бронює, той і заселяється в в ті кімнати, які хоче. Отже, якщо Ви хочете їхати парою, і жити в 2-місній кімнаті, чи їдете групою із 3-ох друзів, і хочете жити в 3-місній кімнаті - бронюйте місце завчасно.
Місце в групі/кімната бронюється після передплати. Щоб дізнатись про наявність місця в групі, пишіть нам у Facebook, на пошту gyliagusy@gmail.com , або телефонуйте 0501798805.

Всього в групі 16 місць, включаючи гідів. В будинку є такі кімнати:
одна кімната на 4 місця
дві кімнати на 3 місця
три кімнати на 2 місця


Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму. Ми розраххуємо вартість, і зв'яжемось з Вами.

 

В цій мандрівці ми будемо жити в комфортному дерев'яному будинку на 16 місць, в 2-х, 3-х, і 4-х місних кімнатах. Це невеличка туристична база домашнього типу, яка знаходиться в горах, за 7 кілометрів від села. На базі є душ, туалет, кухня, сауна. Користування всім включено в програму. В кімнатах є ліжка і постільна більзна. Електрика у вечірні години від генератора. Гаряча вода  завжди.

В будинку є такі кімнати:
одна кімната на 4 місця
дві кімнати на 3 місця
три кімнати на 4 місця

Принцип бронювання такий: хто перший бронює, той і заселяється в ті кімнати, які хоче. Отже, якщо Ви хочете їхати парою, і жити в 2-місній кімнаті, чи їдете групою із 3-ох друзів, і хочете жити в 3-місній кімнаті - бронюйте місце.
Місце в групі, як і кімната, бронюється після передплати.

 

 

У нас однаковий порядок оплати за всі походи, відрізніються тільки суми:

Для бронювання місця робиться передплата в сумі  900 грн. Реквізити ми надішлемо. Бронювати місце можна в той момент, як Ви точно вирішили взяти участь в поході, і дочитали цю інструкцію.

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце.

При відмові від участі за 14 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 7 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли витрати конкретно на цей похід, з врахуванням Вашої участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли Вас є ким замінити. Якщо Ви пропонуєте когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито, передплата не повертається, крім випадків, коли Вас є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауважте: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після Вас, буде відмовлено в участі. Якщо Ви відмовляєтесь вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити Вас не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо Ви зареєструвались на сайті завчасно, але не зробили передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Платіж учасника становить 2800грн. З цієї суми оплачується:
- проживання в будинку, в кімнатах по 2,3,4 особи (3 доби);
- сауна (всі три вечора)
- оплата рекреаційного збору за вхід в Карпатський Біосферний Заповідник;
- витрати на їжу на всі дні походу (домашні страви на сніданки і вечері, перекуси в горах);
- балони для газових пальників;
- комплектація великої групової аптечки;
- туристичні грілки від обморожень для рук і ніг;
- оплата роботи організаторів/провідників;
- користування клубним спорядженням - трекінговими палицями, лижними масками. Іншого, "традиційного" спорядження в цю мандрівку не треба;


Окремі витрати:
- проїзд від Івано-Франківська в с. Лазещина, та з Лазещини у Франківськ. Ви можете дістатись до Лазещини самостійно, але якщо їдете через Франківськ, то ми пануємо наймати мікроавтобус на групу, і залежно від кількості людей в групі, проїзд буде коштувати орієнтовно 200 грн. в одну сторону;
- особисті витрати по дорозі та у Франківську: кава, перекуси, сувеніри, і т.д.

День 1:
Вранці група збирається у Франківську (до 10:00) і Лазещині (до 13:00). З Лазещини піший перехід тривалістю приблизно  2год.30хв., і близько 15:30 ми же поселяємось на базу, і відпочиваємо.

День 2 і день 3:
06:00 підйом, сніданок, збори
08:00 вихід
17:30 повернення на базу, приготування вечері, вечірні посиденьки, походи в сауну, і т.д.
Розпорядок дня може мінятись в залежності від погодних умов, темпу руху групи, непередбачуваних ситуацій і зупинок на маршруті, і т.д.

День 4:
08:00 підйом, сніданок, збори
11:00 виселення
13:00 приходимо до села, від'їжджаємо у Франківськ.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері на базі, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимось смачненьким - всім буде дуже прємно :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Великі книги, ноутбуки, планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики. Якщо не можете без музики – беріть навушники.
9. Спальний мішок і каремат. В цьому поході ми спимо в ліжках з постільною білизною.

     1.Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Якщо не маєте зимової, можна брати демісезонну, і навіть літню: основне завдання спортивної термобілизни не гріти, а відводити від тіла вологу під час фізичних навантажень, а тому за відсутності зимової термобілизни, беріть будь-яку, яка є в наявності;
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти;
-       Куртка для зимових видів спорту. Куртка повинна бути легкою і зручною. Рекомендується взяти водостійку трекінгову або лижну куртку на легкому утеплювачі. Бажано щоб вона була непромокаючою. Якщо Ваша куртка пропускає воду, потрібно окремо взяти пончо, чи в крайньому випадку – поліетиленовий дощовик. Він може знадобитись на нижньому ярусі гір, де можна потрапити під мокрий сніг, і навіть дощ. Відносно недорогий і надійний варіант – непромокаюча лижна куртка на легкому утеплювачі;
-       Штани для зимових походів (трекінгові, або легкі лижні). Штани мають бут зручними, теплими, та водостійкими;
-       Трекінгове взуття має бути водостійким, або обробленим якісними водо відштовхуючими засобами, і високим, щоб не набирати снігу. Але рекомендується брати не зимове, а демісезонне трекінгове взуття.
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Шапка. Рекомендується брати теплу, але не дуже об’ємну шапку, щоб на неї без проблем одягався капюшон;   
-       Легкі резинові тапки (щоб ходити на базі);  
-       На обличчя бафф/балаклава рекомендується;
-       Гамаші (гетри, фонарики);
-       Лижна маска-окуляри (дуже рекомендується мати, але можна брати саму просту і дешеву маску, її вистачить для цього походу);
-       Перчатки, рукавиці. Найкращий варіант: легкі, тонкі печатки + теплі, непромокаючі рукавиці, але якщо не маєте такого набору, беріть будь-які зручні для Вас. Загрози обмороження пальців не буде, так як на всю групу закуплені туристичні грілки для рук;
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Термос. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа. В цьому поході вимоги до рюкзака самі прості, так як він потрібен тільки для переходу від села до турбази, і назад. На сходження будемо брати тільки необхідний, одноденний набір, а тому вистачить міцності самого простого рюкзака. Для виходів в гори зручно використовувати малий рюкзак, в який має вміститись термос, перекус на день, додатковий одяг, рукавиці, і т.п.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

У нас дві точки збору. Обирайте зручний для себе варіант:
1) В четвер, 28.01.2021, до 10:00 години, збираємось на залізничному вокзалі в Івано-Франківську, в кафе "Сита Ложка". Воно знаходиться в приміщенні вокзалу, і його легко знайти. З Франківська наймаємо мікроавтобус на групу, і їдемо в с. Лазещина.
2) Якщо Вам зручніше їхати одразу в Лазещину, там треба бути до 13:30. Місце збору - КПП (пункт рятувальної служби) на в'їзді в Карпатський Біосферний Заповідник, по дорозі на Козьмещик. Це місце знайти дуже просто, всі в селі знають. Та майте на увазі, що це приблизно 3 км. від траси, від центру села.

В поході може взяти будь-яка фізично здорова людина, віком від 18 років. Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт.

Молодші учасники - тільки за умови участі когось з батьків, чи старших родичів. Оскільки цей похід спрощений, без екстримальних ночівель в наметах і без важких рюкзаків, допускається участь дітей віком від 11 років. Але обов'язкова умова - діти мають бути спортивними, фізично здоровими, і головне - хотіти в похід.

 

 

фото з маршруту

Панорама Чорногори, вид з Петроса. Фото з походу в грудні 2016 року:

 

Наша група піднімається на Петрос:

 

 

Фантастичний вид з Петроса, похід в грудні 2016 року:

Дорогою до Говерли:

 

Фантастичний вид з врешини Говрели, грудень 2016:

 

На вершині:

 

Вид з вершини, січень 2017 року:

 

Ліс дорогою до Петроса, грудень 2017:

 

Підйом на Петрос, на задньому плані Говерла:

Часто на вершинах Говерли і Петроса майже нульова видимість через хмари і сніг. Фото з походу в грудні 2018року: